Наша гордост


от Administrator

Участници в международни олимпиади от МГ „Баба Тонка”


Димитър Касабов

математика

Чехословакия, 1962 г.
Светослав Билчев

математика

Полша, 1963 г., бронзов
СССР, 1964 г., бронзов
Петър Рашков

математика

СССР, 1964 г.
ГДР, 1965 г.
Лидия Ващинска

математика

ГДР, 1965 г.
Раденко Радков

математика

България, 1966 г.
Георги Попов

математика

Румъния, 1969 г.
Огнян Енчев

математика

Чехословакия, 1971 г.
Илко Първанов

математика

Чехословакия, 1971 г.
Полша, 1972 г.
Цанко Дончев

математика

СССР, 1973 г.
ГДР, 1974 г., сребърен
България, 1975 г.
Пламен Стефанов

математика

Австрия, 1976 г.
Югославия, 1977 г.
Милен Шишков

физика

Чехословакия, 1977 г.
Росен Буюклиев

химия

Унгария, 1976 г., Чехословакия, 1977 г.
Борис Ковачев

математика

Румъния, 1978 г.
Юри Кандиларов

математика

Англия, 1979 г., бронзов
Евгени Белогай

математика

Англия, 1979 г.
Валентин Зоров

физика

България, 1979 г.
Лъчезар Христов

химия

СССР, 1979 г.
Тодор Митев

математика

не е проведена, 1980 г.
САЩ, 1981г., сребърен
Димитър Димитров

физика

България, 1981г.
Милен Ненков

физика

България, 1981г.
Мирослав Абрашев

физика

България, 1981г.
Тихомир Христов

физика

България, 1981г.
Пламен Кръстев

физика

Румъния, 1983г.
Добрин Босев

физика

Югославия, 1986г.
Павел Пенев

физика

Югославия, 1986г.
Антон Симеонов

химия

Чехословакия, 1985г.
Холандия, 1986 г.
Унгария, 1987 г.
Григор Банчев

химия

Холандия, 1986 г.
Николай Матеев

математика

Полша, 1986 г., бронзов
Емил Минчев

физика

ГДР, 1987 г.
Добромир Димитров

математика

Австралия, 1988 г.
Германия, 1989 г., сребърен
Камен Алексиев

математика

Австралия, 1988 г.
Германия, 1989 г., сребърен
Константин Стефанов

физика

Полша, 1989 г., сребърен
Явор Велчев

физика

Полша, 1989 г., бронзов
Пламен Малчев

физика

Финландия, 1992 г.
Ясен Балев

химия

САЩ, 1992 г.
Италия, 1993 г., бронзов
Лина Петракиева

мат. лингвистика

Русия, 1993 г.
Борис Димитров

информатика

Швейцария, 1994 г.
Борислав Деянов

математика

Турция, 1993 г., сребърен
Хонг Конг, 1994 г., сребърен
Добрин Драганов

химия

Русия, 1996 г., бронзов
Канада, 1997 г., бронзов
Петър Събев

информатика

Китай, 2000 г.
Делян Иванов

химия

Холандия, 2002 г.
Гърция, 2003 г., бронзов
Ивелин Пенчев

астрономия

Италия, 2008 г.
Момчил Молнар

астрономия

Крим, 2007 г., златен медал
Италия, 2008 г., златен медал
Китай, 2009 г., златен медал

физика

Хърватска, 2010 г., бронзов медал
Тайланд, 2011 г., сребърен медал

астрофизика

Полша, 2011 г., златен медал

Първа световна олимпиада по физика, Индонезия, 2812.2011-03.01.2012 г., сребърен медал (Участието в тази олимпиада става по покана на базата на предишни участия. Момчил е на 19 място от 125 поканени да участват от 15 държави.)
Димитър Рекинов

компютърни мрежи

Унгария, 2010 г.
Румъния, 2011 г.
Петър Генов

мат. лингвистика

САЩ, 2011 г.
Елена Чапарова

мат. лингвистика

Словения, 2012 г.
Пекин, 2014 г., бронзов медал
Стилиян Гаджев

астрономия

Корея, 2012 г., бронзов медал
Мартин Илиев

философия

Дания, 2013 г.
Димитър Томов

астрономия

Литва, 2013 г., бронзов медал

Участници в балканиади от МГ „Баба Тонка”


Юри Димитров

математика

Югославия, 1989 г., сребърен
Борис Димитров

математика

Гърция, 1992 г.
Борислав Деянов

математика

Кипър, 1993 г.
Борис Маринов

химия

Румъния, 1995 г.
Дияна Митева

математика

България, 1999 г., бронзов
Македония, 2000 г., сребърен
Петър Събев

информатика

Македония, 2000 г., бронзов
Стоян Христов

информатика

Албания, 2001 г.
Георги Гюрчев

информатика

за ученици до 15,5 години Сърбия, 2007 г., бронзов медал
Дона-Мария Иванова

математика

Турция, 2013 г., бронзов медал
Христиан Христов

информатика

Босна и Херцеговина, 2013 г., бронзов медал
Емил Инджев

информатика

Белград, 2014 г., единствен за България златен медал


Mеждународни състезания по математика


Учениците от МГ „Баба Тонка” представиха успешно нашият град на международни състезания по математика в Хонг Конг – 2005, 2006, 2007 и 2011 г., Индия – 2004 г. и на областната олимпиада по математика за напреднали в Австрия - 9 пъти в периода 1992 – 2007 г.



International Young Mathematicians’ Convention


6-9.12.2004 г., Lucknow, Индия: Светослав Семов, Искрен Христов, Красимир Кехайов, всички от ХІ-А клас.



Po Leung Kuk Primary Mathematics World Contest


Хонг Конг 2005: Калина Кандиларова VІІ клас, Мария Пенчева VІ клас, Петя Йорданова VІ клас, Александър Колев VІ клас.

Хонг Конг 2006: Николай Николов VІ клас, Стефани Шербанова VІ клас, Велина Вълова VІ клас.

Хонг Конг 2007: Слави Георгиев VІ клас; Иван Иванов VІ клас; Яница Пехова VІІ клас; Николай Николов VІІ клас.

Хонг Конг 2011: Дона-Мария Иванова, Пресиана Маринова, Радослав Димитров и Станимир Халаджов, всички от VI клас.

Хонг Конг 2013: Радомир Пеев, Петър Няголов, Николай Стоилов, Никол Иванова, всички от VІ клас.

Хонг Конг 2014: Никола Казлачев, Даниел Петров, Максим Къснеделчев, Теодор Недев, всички от VІ клас.



BIMC2013 в Бургас


Радомир Радославов Пеев, Петър Ивелинов Няголов, Николай Светославов Стоилов, Никол Иванова Иванова, всички от VІ клас.


Предстоящи събития

01 November
Математически турнири

05 November at 1000
Бобър - България

Полезни връзки

BezNasilie
МОMН
РИО-Русе
Община Русе
инфо за град Русе


Здравей

Потребител:

Парола:




Помни ме

[ ]


Случайнa снимка

Отбелязване Деня на Отечеството 23.02.2011 г.
Случайнa снимка - Преглед на снимка в оригинални размери
Брой снимки: 104


Онлайн

Гости: 3
Регистрирани: 0
На тази странница: 1
Регистрирани: 1941, най-новият: bgdark99

Официален сайт на ПМГ "Баба Тонка" - 2008