Сребърен и брознзов медал от Националната олимпиада по астрономия
Успешно приключи участието на отбора на МГ „Баба Тонка“ – Русе в XXIX Национална олимпиада по астрономия.
За участие националният кръг, който се проведе в периода 08.05. – 10.05.2026г. в гр. Бургас, бяха класирани девет ученици на гимназията в трите възрастови групи. След усилена и отговорна подготовка, взаимопомощ, целеустременост на учениците, постиженията им са много високи.
Елена Йорданова, 12.б клас и Красимир Станков, 11.в, лауреати на олимпиадата, завоюваха медали във възрастова група 11-12.клас. Елена – сребърен медал, а Красимир – бронзов медал и участие в националния отбор на България, представящ страната ни в XIX Международна олимпиада по астрономия и астрофизика във Виетнам в края на месец септември. Елена Йорданова е абитуриентка и ѝ предстоят нови научни предизвикателства и тя отстъпи своето място на следващия в класирането.
Достойн
о представяне и в другите две възрастови групи на Марина Маринова, 9.а клас – пето място във възрастовата група 9. – 10. клас; Емили Бохосян, 9.а; Преслав Апостолов, 10.а клас; Виктор Станев, 10.бклас; Явор Димитров, Иванина Иванова и Мирослав Михнев от 7.а клас.
Момчета и момичета – прекрасните сте! Бъдете здрави и нека силата на знанието и вдъхновението да са с вас. Благодарим ви за споделените ни усилия и празници!






