За информатиката и още нещо...
МГ 'Баба Тонка' За информатиката и още нещо...
Начало Състезания Класирания История Учители Дарители За контакти
Отиди на:

2009 г.

Нацонален кръг на олимпиадата по ИТ

От 29 до 31 май в град Монтана се проведе Нацоналният кръг на Седмата национална олимпиада по информационни технологии. В нея взеха участие 10 ученици с 8 проекта в 3 направления. В продължение на 2 дни учениците се състезаваха, като първо трябваше да си представят проектите пред националната комисия, а след това да решават тест, който се оказа доста по-труден от миналогодишния. Най-голям успех постигна Даниел Исов от 6 клас, класирал се на 3-то място в крайното класиране на състезателна група 5-7 клас. Ето и класирането по направления:

Направление Проект Автори Клас Ръководител Място
Уеб сайтове Компютърната система Даниел Мартинов Исов 6 С. Феимова 3
Уеб сайтове История на компютрите Денис Славейков Бонев
Кристиян Красимиров Пенев
5 С. Феимова 8
Уеб сайтове Кратък атлас на света Вероника Емануилова Димитрова
Ива Николаева Николаева
7 Г. Бобева 10
Уеб сайтове Второто българско царство Виктория Светлозарова Цанева 6 С. Феимова 13
Мултимедийни
приложения
Идеите намират бъдеще Милен Милков Минков 11г С. Феимова 3
Приложни програми School Maths Илиян Красимиров Боев
Жулиен Миленов Къснеделчев
11г С. Малчева
Сн. Тодорова
7
Приложни програми Детски свят Теодора Георгиева Добрева С. Феимова 8
Приложни програми Web Browser Александър Ясенов Раданов
Калина Юриева Кандиларова
11в
11а
С. Феимова
С. Малчева
12

Национално състезание по компютърни мрежи

В решаването на теста взеха участие шестима ученици от гимназията:
  • Дейвид Кочанов, 12г - 5 място
  • Ана Иванова, 11а - 7 място
  • Ива Андреева, Тодор Димов, Михаил Беджев и Венцислав Мучинов, 12г
От общо 99 участници, само 18 бяха класирани за втората част от състезанието.
В крайното класиране Дейвид Кочанов зае 13 място, а Ана Иванова - 17

Девета Ученическа секция на XXXVIII Пролетна конференция на СМБ
1-4 април, КК "Боровец"

МАТЕМАТИКА

  • Александър Колев, 10A клас - грамота за отлично представяне и оценка 6,00 за ПУ
  • Мария Пенчева и Петя Йорданова, 10A клас, ръководител Мирослава Костадинова - грамоти за отлично представяне и оценка 6,00 за ПУ
  • Мартин Димитров и Мерлин Демирджиева, 10Б клас, ръководител Мирослава Костадинова - грамоти за много добро представяне
  • Стефани Шербанова, 9A клас, ръководител Боряна Куюмджиева - грамота за много добро представяне
  • Явор Ганев и Яница Пехова, 9А клас, ръководител Боряна Куюмджиева - грамоти за много добро представяне

ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ

  • Теодор Манолов и Михаил Георгиев, 12Б клас, ръководител Стефка Караколева от РУ - грамоти за отлично представяне и оценка 6,00 за ПУ
  • Милен Минков, 11Г клас, ръководител Сюзан Феимова - грамота за отлично представяне, оценка 6,00 за ПУ и покана за участие в Международната конференция CompSysTech’09
  • Ивелин Давидов и Ясен Янков, 11В клас, ръководител Силвия Малчева - грамоти за много добро представяне
  • Жулиен Къснеделчев и Илиян Боев, 11Г клас, ръководител Силвия Малчева - грамоти за много добро представяне
  • Георги Тинчев, 10Б клас и Александър Арабаджиев, 11В клас, ръководител Мария Енева от ЦУТНТ - грамоти за много добро представяне
  • Павел Николов и Пресиан Александров, 10Б клас, ръководител Мария Енева от ЦУТНТ - грамоти за много добро представяне

Oбластен кръг на олимпиадата по ИТ

На 15 март се проведе областният кръг на олимпиадата по ИТ. Ето класирането в отделните групи:

    8-12 клас
  • Интернет приложения - download
  • Приложни програми - download
  • Мултимедийни приложения - download

Четвърто Състезание по ИТ "XXI век - иновационни технологии в българското образование"
6-8 март, град Монтана

Автори
Клас
Проект
Ръководител
Място
Вихрен Ганев
Деян Михайлов
12A
ТЕСТОВЕТЕ.net
http://testovete.net
Силвия Малчева
3
Ивелин Давидов
Ясен Янков
11В
Електронен учебник по История за 10. клас Силвия Малчева
6
Георги Тинчев
Александър Арабаджиев
10Б
11В
Електрическа енциклопедия
http://www.electricity-bg.com/
Мария Енева,
научен консултант
Диана Йорданова
12
Теодора Циркова
Анастасия Алиева
6A
Презентация на тема"Глобално затопляне" Силвия Малчева,
научен консултант
Диана Йорданова
21
Моника Янакиева
9A
Презентация изработена на място по зададена тема и материали Даниела Димитрова
31
Радина Иванова
9A
Презентация изработена на място по зададена тема и материали Даниела Димитрова
41

Девета Ученическа конференция към УчИМИ,
16-18 януари 2009 г, град Пловдив

МАТЕМАТИКА - ръководител на проектите Мирослава Костадинова

  • Александър Колев, 10A клас - грамота за отлично представяне
  • Мария Пенчева и Петя Йорданова, 10A клас - грамоти за много добро представяне

ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ

  • Теодор Манолов и Михаил Георгиев, 12Б клас, ръководител С. Караколева от РУ - грамоти за отлично представяне и оценка 6,00 за Пловдивски Университет
  • Вихрен Ганев и Деян Михайлов, 12A клас, ръководител С. Малчева - грамоти за много добро представяне и оценка 5,80 за Пловдивски Университет
  • Милен Минков, 11Г клас, ръководител С. Феимова - грамота за много добро представяне
  • Георги Тинчев, 10Б клас и Александър Арабаджиев, 11В клас, ръководител М. Енева от ЦУТНТ - грамоти за много добро представяне




© 2009 МГ "Баба Тонка" - Русе
Петък, 12 08 2022 г.