МГ „Баба Тонка“ отбелязва Световния ден на БЧК с „Месец на първата помощ“
По повод 8 май – Световния ден на Червения кръст, в МГ „Баба Тонка“ стартира инициативата „Месец на първата помощ“. Всички четири паралелки от осми клас ще преминат специализирано обучение по две ключови теми: „Техники за превръзки“ и „Сърдечно-белодробна реанимация“.
Първите практически занятия вече се проведоха на 29 април и 7 май с учениците от 8. А и 8. Г клас. С помощта на доброволци от БЧК, гимназистите усвоиха умения за правене на превръзки, изкуствено дишане и сърдечен масаж.






